طرح توجیهی پرورش طيور گوشتي

طرح توجیهی پرورش طيور گوشتي

تعداد صفحات: 23

فرمت فایل: doc

دسته بندی:

قیمت: 2700 تومان

تعداد نمایش: 20 نمایش

کد فروشنده:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2700 تومان – خرید
طرح توجیهی پرورش طيور گوشتي

فهرست:

– تاريخچه

– مقدمه

– اهميت گوشت طيور در تغذيه انسان

– ارزش غذايي گوشت مرغ

– طبقه بندي گوشت طيور

– انتخاب جوجه

– سلامت جوجه

– الف- بيماري هايي كه به وسيله مرغ مادر به جوجه منتقل مي شوند

– بيماري هاي ويروسي

– بيماري هاي ميكروبي

– بيماري هاي دسته مايكوپلساماها

– ب) وجود ايمينيت كافي مادر در جوجه ها:

– ج) عدم بيماري هاي ناشي از كمبودها تغذيه اي

– هـ ) بيماري هايي كه از آلودگي تشكيلات جوجه كشي به جوجه منتقل مي گردد

– علائم جوجه هاي سالم

– نژادهاي مخصوص جوجه گوشتي

– نژاد ردايلندرد Rhodde – island

– نژاد نيوهمپشاير (New Hampshire)

– نژاد سوسكس (Sussex)

– نژاد كورنيش (Cornish)

– وسايل مورد نياز براي پرورش جوجه گوشتي

– وسايل مورد نياز براي پرورش جوجه كبابي با روش استفاده از بستر

– فضاي مورد نياز

– دستگاه تهيه حرارت

– طرز نگاهداري جوجه گوشتي

– ضد عفوني كردن لانه

– انتخاب بستر

– آماده نمودن تشكيلات براي ورود جوجه

 

 

چکیده:

وضعيت توليد مواد غذايي در دنياي امروز بخصوص در كشورهاي جهان سوم يكي از مسائل بغرنج اجتماعي به شمار مي رود و طبق پيش بيني اين مسئله در آينده نزديك توليد اشكالات و تنش هاي اجتماعي بيشتري خواهد بود زيرا روز به روز به ويژه در كشورهاي فقير و عقب مانده افزوده مي گردد.

طبق مطالعات تاريخي جمعيت كره زمين در ۴ هزار سال قبل از ميلاد مسيح در حدود ۳۰ ميليون نفر بوده است (۲۰/۱ جمعيت فعلي هندوستان) و ۱۰۰۰ سال قبل از ميلاد به ۲۰۰ ميليون نفر رسيد، اين جمعيت با افزايش ملايم به مرور بيشتر شد، به طوري كه در سال ۱۶۰۰ ميلادي به ۵۰۰ ميليون و در سال ۱۸۲۵ به يك ميليارد نفر بالغ گرديد. از اوائل قرن بيستم افزايش جمعيت جهان به نحو چشمگيري افزايش يافت به طوري كه در سال ۱۹۸۰ به رقمي در حدود ۵/۴ ميليارد نفر رسيد. اين روند رشد جمعيت در دنيا هم چنان با سرعت ادامه دارد به طوري كه هم اكنون در هر ساعت ۸۷۰۰ نفر به جمعيت دنيا اضافه مي گردد بدين ترتيب به طوري كه پيش بيني مي شود در سال ۲۰۰۰ سال جمعيت دنيا به رقمي بين ۶ – ۷ ميليارد نفر بالغ خواهد شد. از سوي ديگر به علت بهبود بهداشت و روش هاي پيشگيري از بيماري در سال هاي اخير درصد تلفات و مرگ و مير به حد قابل توجهي كاهش يافته است و حد متوسط عمر در كشورهاي مختلف افزايش پيدا نموده است به عنوان مثال در ۲۰۰ سال قبل حد متوسط سن انسان ۳۳ سال بود حال آن كه در عصر حاضر در بيشتر كشورهاي اروپايي عمر متوسط بشر به حدود ۷۰ سال رسيده است. متاسفانه بيشترين افزايش جمعيت دنيا در نقاطي است كه از نظر مواد غذايي در كمبود و فقر هستند و امكانات افزايش توليد مواد غذايي به تناسب افزايش جمعيت در آن ها وجود ندارد از اين رو كم غذايي در اين گونه جوامع به مرور تبديل به گرسنگي و مرگ و مير دسته جمعي شده است.

به طوري كه در دو سال گذشته ميليون ها نفر اسنان مظلوم و محروم در اتيوپي و بنگلادش و ديگر كشورهاي آفريقايي و آسيايي از گرسنگي تلف شده اند بدون اين كه وجدان ملل متمدن به در آيد. طبق آمار سازمان هاي بين المللي از جمعيت ۶ ميلياردي فعلي ۵۰۰ ميليون نفر داراي تغذيه بيش از حد لزوم و ۵/۱ ميليارد نفر داراي تغذيه كمتر از حد لزوم بوده و حتي دچار گرسنگي مزمن و عوارض ناشي از آن هستند.

 

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2700 تومان – خرید

پاسخ دهید