پاورپوینت چینه شناسی

پاورپوینت چینه شناسی

تعداد صفحات: 304

فرمت فایل: ppt

دسته بندی:

قیمت: 7000 تومان

تعداد نمایش: 9 نمایش

کد فروشنده:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

7000 تومان – خرید
پاورپوینت چینه شناسی

چکیده:
فصل اول:
تعریف چینه شناسی، رخساره ها و ناپیوستگی ها
چينه شناسي عبارتست ازبررسي سنگ هاي لايه اي وتوده اي از نظرتوالي زمان زمين شناختی وترتيب قرارگرفتند آنها بر روي هم، گسترش جغرافيايي، تطابق و هم ارزي لايه ها با يكديگر، حوادثي كه بر لايه ها گذشته، و ديگر مشخصه هاي موجود درسنگها مثل سنگ شناسي، بافت، فسيل ها و ساختهاي رسوبي.
ارتباط چينه شناسي با شاخه های علم زمين شناسي: ارتباط چینه شناسی با ديرينه شناسي، سنگ شناسي، زمين شناسي ساختماني و زمين شناسي اقتصادي بیش از دیگر شاخه های علم زمین شناسی است.
بررسی های چینه شناسی منطقه ای بدون استفاده از دیرینه شناسی مشکل بنظر می رسد و به عبارتی دیرینه شناسی اساس چينه شناسي است.
در بررسی های چینه شناسی منطقه ای  می بایستی اطلاعاتی در مورد سنگ شناسی داشت تا هنگام بررسی سنگ های رسوبی و دیگر انواع سنگ ها، بتوان مشخصات کلی سنگ ها را یاداشت نمود.
در موقع مطالعه یک منطقه از نظر چینه شناسی، زمین شناس باید به تغییرات و جابجایی هایی که بر اثر عوامل زمین شناسی ساختمانی (گسل، چین خوردگی) ایجاد شده توجه نماید و علل و چگونگی بوجود آمدن آنها را بررسی نماید.
در اکتشاف و استخراج سوخت های فسیل و دیگر منابع معدنی که در حوضه زمین شناسی اقتصادی است نیز چینه شناسی دارای اهمیت   می باشد و زمین شناسان به مقدار زیاد از چینه شناسی استفاده می کنند.
در زمین شناسی نفت، زمین شناسان با بررسی مناطق از نظر       چینه شناسی و ترکیب اطلاعات بدست آمده از بررسی های سطحی و زیر سطحی، با اطمینان بیشتری می توانند به حفاری بپردازند و در مدت زمان کوتاه تر و هزینه کمتر به منابع نفتی دست یابند.
چینه شناسی در مطالعات آبشنايي نیز کاربرد دارد. بدین صورت که در هر منطقه با معلوم كردن لايه هاي نفوذ پذير و نفوذناپذير و همچنين مشخص كردن سنگهايي كه درز و شكاف بيشتري دارند مي توان مناطقي را كه احتمال  آبدهي بيشتري دارند مشخص و سپس اقدام به حفر چاه نمود.
تعريف رخساره رسوبي: رخساره رسوبي عبارتست از مجموعه اي از    لايه هاي سنگهاي رسوبي  كه تحت شرايط يكسان در محيط رسوبي ته نشين شده اند وداراي مشخصات سنگ شناسي و دیرینه شناسي مشابه اند.

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

7000 تومان – خرید

پاسخ دهید